Vēsture

IEVF SP simbols – lapsas nerimstošās attīstības leģenda

Mūsu laikos nav tāda RTU IEVF studenta, kurš nekad nebūtu redzējis mūsu oranžo toni un talismanu LAPSU! Katram nozīmīgam pasaules simbolam ir sava vēstures leģenda un dzīves stāsts, tāpēc nav jābrīnās, ka arī mūsu Lapsiņai tas ir. Viss ir aizsācies no nostāsta par « mērķi un vajadzību ».  

Piedāvājam attīstības leģendu par IEVF Lapsu

Reiz sen senos laikos, nu labi, varbūt nemaz tik senos (2005.gada ziemā) kopā sanāca jaunie IEF SP studenti (tagad IEVF SP) un FSP vadītājs Uģis Citskovskis un sāka domāt, kā kļūt redzamākiem un foršākiem! Kad gudras galvas « saliek » kopā, tad arī ideju netrūkst. Bums, un ideja bija rokā! Katrai īstai, kārtīgai un, galvenais, foršai biedru grupai ir jābūt savam talismanam! Tika izsludināts talismana konkurss IEF SP biedru starpā. Tika piedāvāti daudzi un dažādi talismani no meža un zoodārza zvēriem, katrs ar citādākām īpašībām, vērtībām un stiprajām un vājajām īpašībām. Tieši lapsas pamatīpašības ir tās, kas piemīt IEF SP vai arī tiecamies, lai tā būtu. Grupa, kura uzliek augstas ambīcijas un ir apveltīta ar asu prātu, neatlaidību, viltību un smaga darba rezultātā veido labklājību sev visapkārt.

Lapsas mākslinieciskais un veidošanas process tika nodots Sanda Kapleiša rokās, bet tā kā no mākslas un šūšanas nesapratis itin neko, Sandis drosmīgi devies uz Latvijas Leļļu teātri, kur teātra māksliniece uzbūra mūsu Lapsiņas kostīmu, kurā, iekšā atrodoties, var traks no laimes palikt, jo tas spārno kostīma nēsātāju un rada prieku apkārtējiem.

Gadi pagāja un 2016.gada beigās SAN nodaļas groži nonāca Līgas Jupatovas rokās. Viņa saprata, ka attīstība ir laba un spēra drošu soli, lai izveidotu pamatu idejai, ko attīstīt katrai turpmākajai valdei – 3D FEVIAN LAPSU. Līga izmantoja izdevību piedalīties RTU SP rīkotā konkursā “3D Printing contest” ar komandu, kuras sastāvā bija ”datoros asais” prāts Heinrihs Hermanis, kurš izveidoja lapsas 3D pamatmodeli, un šarmantā Elvija Vanaga. Gaidas attaisnojās un finālā 3D FEVIAN LAPSA pirmo reizi tika materializēta.

Daudzi ir pabijuši Lapsas ādā, bet lapsas gars nav tverams, Lapsa sev nelaiž tuvu katru, bet ja Tu atnāksi pie viņas, tad zini – pieņemts Tu tiksi kāds esi un idejas novestas līdz galam! Lapsiņa ir nepārtrauktā attīstībā, saglabājot savas pamatvērtības – ar miljoniem sirdī un ģenialitāti prātā! Un nevienam nav jāuztraucas, ka viņa varētu kur pazust, jo galvenais, kas lapsai sirdī, neraugoties uz to, ka vizuāli tā turpina attīstīties. Lapsiņa atradīs dažādākus veidus kā priecēt un uzmundrināt tik ilgi, kamēr RTU IEVF būs superīgi studenti, un leģenda vēsta, ka šeit tādi būs vienmēr!